Bulut Yazılımlar


     İnternet olan her yerden bir web tarayıcısı ile tüm cihazlar üzerinden kolayca erişebildiğiniz yazılımlar bulut tabanlı yazılım olarak adlandırılırlar. Yani ister masaüstü ister cep telefonunuzdan sadece internet bağlantınız olduğunda ilgili yazılımı kolayca kullanabilirsiniz. Son yıllarda oldukça öne çıkan bulut tabanlı yazılımların avantajları, sunduğu olanakları sizin için bu içeriğimizde derlemeye çalıştık. Umarız içerik bulut tabanlı yazılımlar ile ilgili hazırladığımız bu detaylı içerik sizlerin kafasında soru işaretlerini yanıtlar

 

Günümüz Teknolojisinde özel şirket çalışanları, webmaster işleri yapanlar, internet işleri ile uğraşan insanların bir çoğu yaptıkları işleri kayıt altına alabilemek istedikleri zaman istedikleri yerden indirme ve düzenleme işlemleri yapabilmek adına bulut yazılım hizmetlerini kullanmaktadırlar.

 

Örneğin Office belgelerinizi programı veya uygulamayı indirmeden web tarayıcı üzerinden yapabilir ve kullandığınız bulut tabanlı yazılım deponuza rahatlıkla atabilirsiniz. Bulut Tabanlı yazılımlar ile işlerinizi hızlandırmanın yanı sıra güvenliğinizide sağlayabilirsiniz. Başlıca Bulut Tabanlı Yazılımın özellikleri ve faydaları şu şekilde sıralayabiliriz.

 

  • İnternet olan her yerde dosyalarınıza erişmek,
  • Kaydettiğiniz dosyalarınızı indirmek ve düzenlemek,
  • Size özel olan dosyaları belirlediğiniz şifreler ile güvenli bir hale getirmek.

 

Bulut tabanlı yazılımların faydası yukarıda belirttiğimiz maddeler ile de sınırlı değildir. Herkes kendi sektörüne göre bu yazılımların bir çok farklı faydasını görebilmektedir. Ayrıca belirtmekte fayfa var ki: bulut tabanlı yazılımlar sadece bireysel olarak değil kurumsal alanlarda da kullanılmaktadır.