Web Hosting


 Kullanmakta olduğunuz web sayfanızın veri ve bilgilerinin barındırıldığı ve kullanıcıların ulaşabilmesini sağlayan sunuculara web server, web sayfanızın yayınlama işlemine ise web hosting denir.

 

Hosting kelime olarak barındırma ve yayınlama anlamına gelir. Buda yayınlanmak istenen web sayfasının, resimlerin veya videoların internet klancılarının erişime sunan bir sunucuda tutulması anlamına gelir.

 

Web sayfanızı internet üzerinden yayınlamak için üretilmiş olan hızlı bir web omurgasına sahip olan ve binlerce kişiye aynı anda hizmet verebilecek istediğiniz belgeleri depolayabilmenizi sağlayan bir sunucu gereklidir.

 

Bu tür bilgisayarlar sizlerin evinizde veya ofisinizde kullandığınız bilgisayarlar gibi değildir. Şahsi bilgisayarlarınızda gerekli program ve donanım alt yapınız olsa bile kişisel kulanım için ayrılmış olan internet bağlantılarının hızları bu işlemler için yetersiz kalacaktır. Bunun sebebi ise sizlerin kulanmış olduğunuz internet hızları dowland yani indirme üzerine olan hızlar için tasarlanmış olan alt yapılardır.

 

Web sayfası yanı ise upload yani yükleme mantığı ile çalıştığı için bu alt yapıya sahip ve buna göre tasarlanmış yapılara ihtiyaç duyar. Bu nedenden dolayı bu tür hizmetlerin tamamı bu işler için hizmet veren firmalardan alınır. Bu konuda tasarlanmış ve 7/24 hızlı ve kesintisiz hizmet veren sistemlerimiz olduğunu unutmayınız. Sizlere hizmet sunmaktan çok mutluluk duyarız.

Günümüzde web hostingler iki grupta incelenir bunlar Linux ve Windows hosting  dir.

 

WİNDOWS WEB HOSTİNG

 

Windows web hosting Windows tabanlı işletim sistemi sahip hosting makineleridir. Bu hosting sistemleri ASP, ASP.NET dillerinde programlar dillerini problemsiz olarak çalışmasını sağlayan bir web hosting sistemidir.

 

Windows tabanlı web hostinglerde de PHP çalışmaktadır ama bu kodlama dili Windows işletim sisteminde pek sağlıklı sonuç vermemektedir. Örnek olarak .

 

Htaccess dosyanızı çalıştırmaz. Windows tabanlı hostingler daha çok  ASP , HTML , javascrip , java ve flash tabanlı web sayfalarında verimli çalışma özelliğine sahiptir. Web sayfanız MSSQL ve MS Access tabanlı ise siteniz problemsiz ve stabil çalışmasını sağlar bu tür web sayfanız var ise Windows web hosting kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

LİNUX WEB HOSTİNG

 

Linux web hosting sağlayan sunucular işletim sistemi üzerinde çalışana genel olarak cPanel kontrol panelini kullanan hosting türüdür.

 

Bu hosting yüksek performans, stabil ve güvenli hizmet sunmakta bunun yanı sıra PHP tabanlı olduğu için WordPress, Joomla, Drupal vb. bir çok içerik yönetim sistemleri ile daha stabil ve performanslı çalışabilmesini sağlar.

 

Bunun yanı sıra Java, Flash, Java Script uygulamalarının da problemsiz çalışabileceği bir hosting yapısıdır.

 

Bu hosting türü çok uzun bir geçmişe sahip olması kullanıcılar sunmuş olduğu yüksek performans, güvenlik gibi özellikleri sayesinde diğer hosting türleri arasında daha ekonomik olması sebebi ile her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaktadır.